База знаньВиди професійного освітлення

Розповімо про деякі види професійного освітлення, які ми використовуєм в своїй діяльності.

Чорне та ультрафіолетове світло

Ви, мабуть, знайомі з чорним і ультрафіолетовим світлом. Ви могли зіткнутися з одним з них на концерті, коли на вашій руці надрукували невидиме чорнило, або в будинку з привидами в одній з кімнат з божевільним освітленням. І хоча чорні і ультрафіолетові лампи можуть здатися новизною освітлення, вони широко використовуються в освітленні спецефектів через те, що вони роблять білий колір надзвичайно яскравим. Ви знайдете їх в різних формах, включаючи лампове освітлення, ультрафіолетові смуги, світлові панелі і гарматне освітлення.

Gooseneck lamps

Gooseneck lamps – це невелика лампочка (або ряд лампочок), яка прикріплена до гнучкого регульованого валу. Вал можна переміщати, щоб направляти світло, не переміщаючи прилад. Лампи Gooseneck дуже зручні, тому що їх можна використовувати для точкового освітлення практично в сотнях застосувань. Частіше за все ви побачите їх зі світлодіодними або галогенними лампами.

Рухомі голови

Рухомі головні лампи величезні в світі спецефектів. Найчастіше їх використовують в сценічному освітленні і висвітленні ді-джеїв, тому що вони дозволяють вам направляти і переміщати кольорове освітлення. Рухомі фари мають практично будь-який колір спектра.

Лазери і стробоскопи

Лазери і стробоскопи є ідеальним акцентним освітленням для кольорових рухомих головок і пропонують більш унікальні світлові ефекти. Лазери пропонують світлові ефекти у вигляді шпильок, в той час як стробоскопи виробляють регулярні спалахи світла. Вони часто використовуються для освітлення сцени та ді-джеїв і мають практично будь-який колір спектра.

Par cans

Параболічний алюмінійований відбивач, або PAR, – це, мабуть, найпоширеніший тип освітлення, який використовується на концертах, в клубах і театрах. Вони можуть використовувати звичайні або світлодіодні лампи, а також відбивач, який допомагає сконцентрувати світло. Як правило, вони встановлюються над головою для забезпечення зовнішнього і спрямованого освітлення, але ви побачите, що вони встановлені в різних місцях для різних архітектурних цілей.

Uplighting

Uplighting підсвічування відноситься до низькопрофільного висвітлення, спрямованого вгору. Це може дійсно встановити настрій в просторі або повністю перетворити простір. Ви можете використовувати підсвічування для акцентування стін квітами, виділення особливих областей або створення особливого світіння в просторі. Для Uplighting можна використовувати різні типи освітлення, в тому числі банки, шайби і краплі світла.

Гелі, гобо і лінзи

Гелі, гобо і лінзи використовуються для додавання кольору або зображень у висвітлення. Гелі маленькі, листи зроблені з полікарбонату або поліестеру, і ви можете помістити їх перед освітлювальним приладом, щоб створити кольоровий промінь. Гобо (скорочення від «Goes Before Optics»), тим часом, є невеликі шматки плоскої сталі або скла, які при розміщенні перед світловим променем проектують зображення, яке знаходиться на гобо. Лінзи довговічні і мають опуклу форму і призначені для установки на пучкові точки.