Про музикуЧи впливає музика на настрій

Простіше кажучи, відповідь – так. Ми не будемо битися навколо куща – музика виразно впливає на ваш настрій. Іноді ефект незначний, а іноді він може майже не існувати, але в цілому, дослідження постійно підтримують теорію, що музика впливає на наші емоції різними способами. Звичайно, ми всі, ймовірно, знаємо, що в якійсь мірі, але не багато хто з нас дізналися, як і чому музика впливає на нас так, як воно є. І це те, про що ми сьогодні поговоримо.

Чому музика впливає на ваш настрій?

Наш мозок налаштований реагувати на певні подразники, і музика, безумовно, є стимулом, на який природним чином реагує наш мозок. За словами дослідників, музика стимулює ту частину нашого мозку, яка виділяє дофамін, який впливає на нашу емоційну поведінку і регуляцію настрою. Вплив музики на наше тіло носить поведінковий і нейронний характер, що по суті означає, що музика не тільки впливає на наш настрій, але і впливає на нас так, що ми не можемо контролювати.

Як музика впливає на ваш настрій?

Простіше кажучи, кожна пісня має певне «почуття», і це почуття створюється з використанням різних елементів, таких як темп, композиція, лірика і мелодія. Як приклад, прослуховування повільної класичної музики має заспокійливий ефект, в той час як прослуховування позитивної музики в стилі хіп-хоп наповнює нас енергією. Крім того, слухаючи сумну музику, ми можемо відчувати себе сумними, а достатньо послухати щасливу музику – і ми щасливі. Приклади можуть тривати вічно, але справа в тому, що наші тіла природним чином реагують на емоції пісень, які ми слухаємо.

Чому це важливо?

Знати, як і чому музика впливає на ваш настрій, важливо з кількох причин. Перш за все, це, ми сподіваємося, змусить нас трохи більше пам’ятати про музику, яку ми слухаємо. Якщо ви відчуваєте себе роздратованим і схвильованим, можливо, прийшов час зробити крок назад і перестати слухати агресивну музику, і замість цього послухати щось більш заспокійлеве. Як би незрозуміло це не звучало, але це дійсно може статися, і зміна стилю музіки, яку ви слухаєте, дійсно може допомогти.

Музична терапія є формою терапії, яка підтримується дослідженнями і наукою саме з цієї причини. Іншими словами, в музиці, схоже, є щось таке, що змушує говорити прямо про наших емоціях. При навмисному використанні вона може надавати тривалий позитивний вплив на нашу поведінку, настрій і мислення.